Hazai hírek Oktatás

Oktatásügyi hírlevél 2024/10

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

Oktatásügyi hírlevél

!!!

A Szlovák Köztársaság Oktatási, Kutatási, Fejlesztési és Ifjúsági Minisztériuma figyelmeztet a „Szlovák Nemzeti Újjászületési Tanács” nevű polgári társulás által szervezett úgynevezett „pedagógusoknak szóló oktatási szemináriumára”. A pedagógusok a postaládájukban meghívót kaptak erre a gyűlöletet, hoaxokat és veszélyes információkat terjesztő rendezvényre. Az oktatási minisztérium nem javasolja a részvételt.

A „Pedagógiai szeminárium tanároknak” című rendezvényükre Rózsahegyen (Ružomberok) kerül sor. Úgyreklámozzák, mint egy a tanárokat tájékoztató rendezvényt arról, hogyan lehet alapvetően növelni az oktatás hatékonyságát az alapiskolákban. A valóságban veszélyes propagandát terjesztenek, meg akarják győzni a résztvevőket például arról, hogy a hátrányos helyzetű gyermekek inklúziója nem szükséges, vagy hogy a nők egyenjogúságára való törekvés hiba. A meghirdetett program továbbá változatos témaválasztékot tartalmaz, a Jézus Krisztust szlováknak tekintő történelemtől kezdve a „Comenius tévedéseiig”. A programból hiányoznak a szakértők és az előadók nevei; a honlap, amelyre az e-mail hivatkozik, nem tartalmaz semmilyen információt a szemináriumról; és a regisztrálóknak nem mondják el, hogyan kezelik adataikat. A tudományos kutatásokról nincs nyilvántartás egyetlen szlovákiai tudományos vagy egyetemi könyvtárban sem, sem a publikációs tevékenység központi nyilvántartásában, ahol a konferencia szervezője szerzőként szerepel.

 


A hírlevél II. évfolyamának 10.  száma:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [3.89 MB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

https://www.minedu.sk/newsletter-novinky-zo-skolstva/