Hazai hírek Oktatás

Oktatásügyi hírlevél 2024/15

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

Oktatásügyi hírlevél

 

Megnyílt az Oktatási és Pedagógiai Múzeum

Újra életre kel az egykori népiskola épülete Dévényújfalun a Charkovská utcában. Ide költözött tavaly az Oktatási és Pedagógiai Múzeum. Martina Kočí, a múzeum igazgatója szerint a majdnem százéves iskolaépület tökéletesen megfelel a múzeum céljainak.

A megnyitón bemutatták az új helyiségeket és megnyitották az Oktatás története című állandó kiállítást. A kiállítás egész projektjének fő szakértő garanciavállalója a Nevelési és Pedagógiai Múzeum korábbi igazgatója, PhDr. Daniela Vaněková, aki egy belső és külső kurátorokból álló csapattal együtt dolgozta ki a kiállítás koncepcionális tervét és tartalmát.  Az ünnepélyes megnyitót követően a Pedagógiai és Oktatási Múzeum 2024 végéig bemutatkozó módban lesz látogatható. Az iskolai csoportok számára hétfőtől szerdáig külön nyitvatartási időt biztosítanak, és különféle oktatási programokat kínálnak, a nagyközönség pedig minden csütörtökön 13 órától 19 óráig látogathatja a múzeumot.

Az oktatásügyi hírlevél II. évfolyamának 15.  száma:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [4.96 MB]

https://www.minedu.sk/newsletter-novinky-zo-skolstva/