Hazai hírek Oktatás

Oktatásügyi hírlevél 2024/16

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

Oktatásügyi hírlevél

A MINISZTÉRIUM BEJELENTETTE A REEDUKÁCIÓS KÖZPONTOK REFORMJÁT

A reedukációs központok aggasztó állapota, amelyre a szlovák főügyészség jelentése is rávilágított, azonnali megoldást igényelt. Január óta az oktatási minisztérium 2024-ben számos intézkedést hozott a gyermekek helyzetének javítása érdekében a központokban. Ugyanakkor a Nemzeti Tanácshoz benyújtott jelentésében ismertette a speciális oktatási intézmények átfogó reformjának szándékát. Ez jobb diagnosztikát, oktatást jelent, változásokat a gyermekek nevelésében, a személyzet státuszában, valamint a korszerűbb jogi keretet.

Az Oktatási Minisztérium első, azonnali lépése az reedukációs központok higiéniai és anyagtechnikai hiányosságainak megszüntetése volt. A minisztérium 2024 négy hónapja alatt több mint 1,2 millió eurót biztosított erre a célra, ami majdnem kétszerese az előző év egészére vonatkozó támogatásnak. Az reedukációs központok kapacitása 47 férőhellyel csökkent. Ugyanakkor az oktatási minisztérium úgy döntött, hogy a trstini reedukációs központot és a Chalmová-Bystričany reedukációs központot 2024 augusztusának végéig kivonják a hálózatból.

Az oktatásügyi hírlevél II. évfolyamának 16.  száma:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

https://www.minedu.sk/newsletter-novinky-zo-skolstva/