Hazai hírek

Grela Alexandra: Elefántfogó • kiállításmegnyitó

A Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Pozsony szeretettel meghívja Önt Grela Alexandra festőművész, illusztrátor Elefántfogó című önálló kiállításának megnyitójára, mely a 30. Pozsonyi Illusztrációs Biennálé (BIB) szatellit rendezvénye.

Elefántfogó

2025. október 2. (csütörtök) 18:00
Liszt Intézet Pozsony (Štefánikova u. 1.)

Grela Alexandra az utóbbi évek magyar illusztrációjának egyik meghatározó alakja. Leginkább gyermek- és szépirodalmi, illusztrációiról ismert, amelyeket hagyományos technikák (ceruza, tempera, kollázs) bravúros használatával készít. Kimagasló művészeti teljesítményét Debrecen város 2022-ben Csokonai-díjjal ismerte el.

Az „Elefántfogó” című kiállításon a gyermekek számára készült munkákkal találkozhatnak a látogatók, többek között az alábbi kiadványokból: Pinczési Judit: Kóc Gerzson, A vakok és az elefánt – hindu mese (kamishibai papírszínház) és a már több országban megjelent Révész Emese: Hol készül a művészet? című művészettörténeti böngészőből.

A kiállítás kurátora: Kónya Ábel

A rendezvényen szlovák nyelvű tolmácsolást biztosítunk.

A kiállítás október 30-ig tekinthető meg.

Szeretettel várjuk Önöket!


Discover more from Magyar Iskola

Subscribe to get the latest posts sent to your email.