530 éve történt, hogy Leonardo da Vinci először próbálta ki a maga által készített repülőszerkezetét. Az utókorra maradt jegyzetei és rajzai szerint, 1496. január 3-án először próbálta ki a maga által készített repülőszerkezetét. A kísérlet nem járt sikerrel, de nem adta fel, jó pár év múlva újra próbálkozott. Az utókorra maradtak a jegyzetei és rajzai ezekről a próbálkozásokról.
Leonardo di ser Piero da Vinci (Anchiano, 1452. április 15. – Amboise, 1519. május 2.) itáliai polihisztor, festő, tudós, matematikus, mérnök, feltaláló, anatómus, szobrász, építész, zenész, filozófus és író volt egy személyben.
Míg hírneve kezdetben festőművészetén nyugodott, napjainkban főleg jegyzetfüzeteivel vált ismertté, ahol a tudományos vizsgálódás szellemében és a találékonyságával tervrajzokat és feljegyzéseket készített a legkülönfélébb témákban, beleértve az anatómiát, géptervezést, csillagászatot, botanikát, térképészetet és paleontológiát is.

Itáliában az „uomo universale”, azaz az univerzális (egyetemes) ember néven is nevezték.
Élete nagy részében lenyűgözte a repülés jelensége, számos tanulmányt készített, köztük a madarak röptéről (1505 körül), valamint több repülő gép modelljét is lerajzolta.

A saját korát messzemenően megelőzve fogant meg ötletekkel.
Ő találta fel az első ejtőernyőt.
Feltalálta a „páncélozott harcjárművet”, a helikopter előzményét, a „spirálkoptert”, a koncentrált napenergia felhasználását, a lemeztektonika kezdetleges elméletét, a kettős hajótest módszerét.

Az önjáró kocsi vagy szekér egyike volt azon találmányainak, amelyeket a modern autók ősének tartanak.
Kapcsolódó:
Megépítették Leonardo da Vinci repülőjét
Leonardo da Vinci titkokkal teli világa
Discover more from Magyar Iskola
Subscribe to get the latest posts sent to your email.



