Kitekintő

Tanulási zavar? Agresszív viselkedés?

Coachok segítségét kérte a magyarországi, kecskeméti Piarista Iskola vezetése, így próbálja kezelni a figyelemzavart, a tanulási problémákat és az agresszív viselkedést – írja a forbes.hu. A programot egy év vezették be, és már mutatkoznak az eredmények. Volt, ahol mérhetően nőtt a tanulmányi átlag. Tizenhét gyerekkel kezdtek egyéni munkát, heti rendszerességgel. A kecskeméti már a sokadik olyan iskola, ahová bevihették a megoldásközpontú szemléletet, és ismét bebizonyosodott, hogy aprónak tűnő változtatásokkal is óriási sikert lehet elérni.

Göntér Mónika, a SolutionSurfers tréner-coach munkatársa az elsők között volt itthon, aki iskolai keretek közé vitte a coaching technikát. Mont mondja: “Könnyű dolgom volt a tanári kar tagjaival, hiszen a piarista szemlélet eleve magában hordoz egy úgynevezett személyes kísérést, ami ugyan más módszertannal működik, de a diákokra való extra figyelem áll a középpontjában. Úgy gondoltuk ez kiváló terep lesz arra, hogy folytassuk az iskolai coaching kiterjesztését, így tavaly megkaptuk a lehetőséget, hogy a szülők beleegyezésével 17 gyerekkel kezdjünk egyéni munkát, heti rendszerességgel. A kecskeméti már a sokadik olyan iskola, ahová bevihettük a megoldásközpontú szemléletet, és ismét bebizonyosodott, hogy aprónak tűnő változtatásokkal is óriási lépést lehet elérni az egyéni és a közösségi fejlődésben.”