Egyéb kategória

Az utóbbi 13 évben nem volt ennyi elsős Somorján

A somorjai szlovák tannyelvű Bél Mátyás alapiskolába idén 155 gyereket írattak be a szülők, 15-tel többet, mint tavaly. A magyar tannyelvű Corvin Mátyás Alapiskola padjaiba 69 kiselsős ül be szeptemberben Somorján, tizennéggyel többen lesznek, mint ahány elsős jelenleg jár az iskolába. A tejfalusi magyar alapiskolában 24 első gyerek kezdi meg a következő tanévet, kettővel többen, mint ahányan tavaly.

A város három alapiskolájába 248 gyereket írattak be összesen, 31-gyel többet, mint az előző tanévben. Tizenhárom évre visszamenőleg idén íratták be a somorjai iskolákba a legtöbb gyereket. A legkevesebb elsős (135) a 2005-2006-os tanévben volt a városban, ebből összesen 64 a magyar, 71 a szlovák alapiskolában. (k)

The post Az utóbbi 13 évben nem volt ennyi elsős Somorján appeared first on Magyar iskola.