Kitekintő Oktatás

Egy megrendítő élmény – dunaszerdahelyi középiskolások a Holokauszt múzeumban

 „Nagy vaskapun vonultunk be a szeredi Holokauszt múzeum területére. A kapu becsapódott mögöttünk…” – kezdi élményeinek leírását a dunaszerdahelyi építészeti szakközépiskola iskola egyik diákja.

„Az idegenvezetőnk a Holokauszt múzeumban egy huszonéves lány volt. A zsidó emberekről beszélt: hogyan bántak, mit tettek velük, milyen életük volt. Nem bírom felfogni, miért volt a fél világnak baja ezekkel az emberekkel, amikor pontosan olyanok voltak, mint mindenki más. Felháborító, amit műveltek velük. Nagyon megviselt és lehangolt az egész. Körbejártuk majdnem az egész területet, a múzeumban megnéztük a képeket és meghallgattuk az idegenvezetőt. Két idős hölgy elbeszélése nagyon megrázott. Érdekes, de egyben borzasztó volt hallgatni, mit műveltek velük. Hálát adhatunk, amiért mi jó körülmények között, biztonságban élhetünk. Sosem fogom elfelejteni ezt az élményt” – fogalmaz a diáklány. (k)

The post Egy megrendítő élmény – dunaszerdahelyi középiskolások a Holokauszt múzeumban appeared first on Magyar iskola.

%d bloggers like this: