Hazai hírek

Gazdaságtudományi és Informatikai Kar a Selye János Egyetemen

Vataščin Péter tudósít az Új Szó mai számában  arról, hogy nevet változtatott a Selye János Egyetem Gazdaságtudományi Kara. Az Akadémiai Szenátus decemberben határozott úgy, hogy a kar neve Gazdaságtudományi és Informatikai Karra módosul.

Az egyetem gazdaságtudományi karán eddig sem csupán gazdasági jellegű képzések folytak. Az alapképzésben csaknem ugyanannyi hallgató iratkozott alkalmazott informatika tanulmányi programra, mint a gazdaságtudományi szakokra. Az informatika oktatása terén való fejlődés, a tudományos eredmények és a robotikai központ fejlődése ráerősített az új tanulmányi programok akkreditációjára.

Ezzel a kar most jogot kapott az alkalmazott informatika mesteri képzés szeptembertől való elindítására, melyre a diákok már 2020-ban jelentkezhetnek. A kar vezetése az új elnevezéssel rá kíván mutatni, hogy egyre hangsúlyosabb szerep jut az informatika oktatásának a régióban is.

Ezzel a lépéssel egy többéves folyamat tetőződött be.

2015-ös tanszéki videó a tervekről:

%d bloggers like this: