Egyéb kategória

Kivonul az OTP, május 31-ig még átvehető a Bethlen-támogatás

A magyar iskolások oktatási-nevelési támogatását folyósító OTP Bank szerdán bejelentette, hogy valamikor a tavasz végén kivonul Szlovákiából, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. pedig értesítette a pályázókat, hogy az OTP Bank meghosszabbította a kifizetés határidejét azok számára, akik még nem vették fel a pénzt.
Eszerint a „Szülőföldön magyarul“ támogatásokat 2020. május 31- ig lehet felvenni az OTP Bank szlovákiai fiókjaiban.

Új bankot választhat a Bethlen Alap

Róbert Varšányi, az OTP szlovákiai szóvivője az Új Szónak azt mondta, a folyamatban levő kifizetéseket a bankkal kapcsolatos változások semmilyen módon nem befolyásolják, vagyis a szülőknek nem kell aggódniuk amiatt, hogy nem jutnak hozzá a támogatáshoz. Az OTP tényleges kivonulását követően pedig a Bethlen Gábor Alapkezelő eldöntheti, hogy mely pénzintézeten keresztül folyósítja majd a támogatásokat a magyar iskolás diákok szüleinek.

(k)

%d bloggers like this: