Új tantárgyat vezetnek be szeptembertől
Kitekintő

Új tantárgyat vezetnek be szeptembertől

Új tantárgyat vezetnek be szeptember elsejétől a szerb iskolákban, nyilatkozta Mladen Šarčević oktatásügyi miniszter a Tanjugnak.

A tantárgy az algoritmikus gondolkodás alapjaiba vezeti be az elsősöket és a másodikosokat. Harmadik osztálytól pedig a komolyabb programozást kezdik el tanítani a diákoknak, mondta Šarčević.

Az elképzelés az, hogy a gyerekek a legfiatalabb kortól felismerjék, hogy a digitális eszközök az életünk részét képezik és alapismereteket szerezzenek ezen berendezések működéséről. Az új tantárgy keretein belül a tanulók ezen eszközök használatáról tanulnak majd.

Például arról, hogy milyen módon történik az online számlabefizetés, a navigációs eszközök használata, valamint a szükséges információk megtalálásának folyamatáról is alapismereteket szereznek majd, jelentette ki a miniszter.

Fotó: RTV (Martin Martinov)

 

%d bloggers like this: