Kitekintő Konferencia Oktatás

60 ÉVES AZ ISKOLA A HATÁRON

A Magyartanárok Egyesületének közleménye • Hatvan éves az Iskola a határon.

AZ OTTLIK-KONFERENCIA ELŐADÁSAI AZ ISKOLAKULTÚRA LEGÚJABB SZÁMÁBAN

Hatvan évvel ezelőtt, 1959 novemberében jelent meg először Ottlik Géza regénye, az Iskola a határon. Ebből az alkalomból A mindenség ernyőjére kivetítve címmel rendezett konferenciát 2019. november 29–30-án a Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK Magyar Irodalomtudományi Intézete, a Kortárs folyóirat és a Veres Pálné Gimnázium – a konferencia programja a Kortárs honlapján (itt és itt) érhető el. A konferencia előadásainak szerkesztett változata az Iskolakultúra 2019/12. számában jelent meg – a lapszám digitális kiadására az Iskolakultúra közösségi oldala (itt) 2020. február 17-én hívta fel a figyelmet. A folyóirat honlapján nemcsak a tartalomjegyzék tekinthető meg (itt) –  a teljes lapszám (itt és itt) mellett a tanulmánnyá formált előadások egyenként is elérhetők.

Iskolakultúra, 2019/12.

60 éves az Iskola a határon

Tematikus blokk

Az Iskola a határon tanórai feldolgozásához olvasóink figyelmébe ajánljuk a Szövegértés-szövegalkotás kompetenciafejlesztő programcsomag Modern és késő modern magyar regények című tanegységének munkatankönyv-fejezetét, illetve a hozzá tartozó tanári útmutatót.

%d