Hazai hírek Oktatás

Azt tesztelték, hogyan lehet online felvételiztetni

Sikeres volt az online felvételi próbatesztelése – jelentette be Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter. A próbatesztelés szerdán és csütörtökön zajlott.

A miniszter tájékoztatása szerint a vizsga úgy zajlik, hogy a tanár a számítógép előtt ül, a monitoron pedig három diákot lát. Küld nekik egy online tesztet, melynek kérdéseit úgy állították össze, a válaszadásra szánt időt pedig úgy szabták meg, hogy a vizsgázó ne tudja kikeresni a válaszokat. Gröhling hozzáfűzte: a tárca arra is keresi a megoldást, hogyan vizsgáztassák le azt a diákot, akinek nincs internet-hozzáférése. Pótterminusokat is kijelölnek arra az esetre, ha technikai probléma adódna. „A jövő héten mutatjuk be, pontosan hogyan is zajlik majd a felvételi és az érettségi” – ígérte a miniszter.

Gröhling jelezte, lehet, hogy megváltoztatják az érettségi tartalmát és formáját is. (l)