Oktatás

Újranyitás: a szülő dönti el, hogy megy-e iskolába a gyerek

Jövő hétfőn dőlhet el az iskolák kinyitásának kérdése.
Mai ülésén nem döntött az iskolák újranyitásának dátumról a válságstáb – közölte Igor Matovič kormányfő. A hétvégi és a hétfői fertőzésszámokat kell megvárni, utána határoznak az időpontról. A hétvégi adatok megvárásához azért ragaszkodik a kormányfő, mert addigra telik le a két hét az enyhítések előző fázisa óta.

„Ha jók lesznek a számok, örömteli hírt jelenthetek be” – mondta.

Matovič azt is közölte, bármikor is lesz az újranyitás, önkéntes lesz az óvoda és az iskola látogatása is, csakis a szülő dönti el, hogy járjon-e iskolába a gyereke.

EZT MINDEN ISKOLÁBAN EL KELL VÉGEZNI A NYITÁS ELŐTT

A nyitás után maximum 12 diák lenne egy osztályban, ez általában könnyen megoldható, mert a felső tagozaton várhatóan nem indul be a tanítás egyszerre az alsó tagozattal.
Jövő hétfőn dönthet a válságstáb arról is, hogy a szabadban már ne kelljen maszkot hordani, csak az üzletekben, közlekedési eszközökön, egyéb zárt helyeken. (l)

ELDŐLT, HOGY NEM LESZ TANÍTÁS A NYÁRI SZÜNETBEN