Kitekintő Oktatás

A brit kormány nem támogatja az EU-s diákok tandíját

Az Európai Unió diákjai 2021 augusztusától nem jogosultak tandíjtámogatásra – jelentette be az Egyesült Királyság kormányának nevében Michelle Donelan felsőoktatásáért felelős miniszter.

„Az EU-ból való kilépésről szóló döntésünket követve, az EU, az Európai Közösség és Svájc állampolgárai már nem jogosultak az Egyesült Királyság állampolgárait megillető tandíjra, valamint a 2020-21-es tanulmányi évben kezdődő egyetemi alapképzések, posztgraduális vagy egyéb felsőoktatási képzések pénzügyi támogatására [diákhitelt folyósító] Student Finance England-től.”
A University College London egyetem vezetősége már januárban jelezte, hogy a legtöbb EU diákot befogadó egyetem kész alternatív forrásokat találni arra, hogy továbbra is kedvelt célpontja lehessen az egyetem az Európai Unió tehetséges diákjainak, és más neves brit egyetemek is megkezdték az EU-s diákokat a jövőben támogató pénzügyi eszközök kidolgozását.