Alig kezdődött el a tanév, máris bezártak két iskolát Németországban
Kitekintő Oktatás

Alig kezdődött el a tanév, máris bezártak két iskolát Németországban

Öt nappal az új tanév megkezdése után két iskolát bezártak egy németországi tartományban, miután az egyik diák megfertőződött a koronavírussal.

EPA-EFE (Filip Singer)

Valamennyi tanulót, tanárt és iskolai alkalmazottat karanténre kötelezték. Egy gimnázium egyelőre jövő szerdáig marad zárva azok után, hogy az egyik tanárnő vírustesztje pozitív lett. A tanárnő a tanulókkal még nem, tanártársaival azonban már érintkezett.

Mecklenburg-Elő-Pomeránia volt az első német tartomány, amelyben a nyári szünet után megkezdődött az oktatás. Több német virológus figyelmeztetett a vírusfertőzés kockázataira a diákok körében. Nyilatkozatukban felhívták a figyelmet arra, hogy a megelőző intézkedések hiánya rövid időn belül a járvány újbóli fellendüléséhez vezethet.

%d bloggers like this: