Benedek László: A fotográfia története
Fizika Tanuljunk

Benedek László: A fotográfia története

Magyarság Háza Szabadegyetem | Benedek László: A fotográfia története

Benedek László fotóművész, barlangkutató, a Gömöri Fotóklub alapító tagja, vezetője és mozgatórugója. 

Alig akad magyar iskola a Felvidéken, ahol még ne tartott volna előadást a hazai természetről, városokról, kulturális értékekről, természetvédelemről, barlangkutatásról, a fotózásról, a fotózás történetéről. Vetítéssel egybekötött bemutatóit történelmi, irodalmi, régészeti hivatkozásokkal színesíti, közben pedig egy-egy anekdota is elhangzik a tudományos adatok tolmácsolása mellett.

Egyik alapító tagja A Kultúráért Gömörben és Gömörön Túl Polgári Társulásnak. A Társulás keretében, annak szekciójaként működik a Gömöri Fotóklub. A Fotóklub felkarolja a fotózás iránt érdeklődő fiatalokat, felkutatja a Gömörből elszármazott fotósokat, kapcsolatot tart más fotóklubokkal, segíti egy-egy fotóklub megalakulását (pl. a Partiumban az Érmellék – 2009 Fotóklub megalakulását), csoportos, illetve egyéni kiállításokat szervez idehaza, Magyarországon, a Vajdaságban, Erdélyben, de a Kárpát-medencén kívül is: Berlinben, Varsóban, Moszkvában, Párizsban. Nekik köszönhető az állandó (fotó)galériák létrehozása a Felvidéken. A Fotóklub életéről, valamint Gömörről (ahol született és ma is él) szóló ismeretterjesztő és népszerűsítő anyagokat lehetőség szerint minél szélesebb körben terjeszti.