Egyéb kategória

Iskolaszerek a tanévkezdéshez

Vészesen közeleg a tanévkezdés. A gyerekek bánkódnak, a szülők pedig stresszesen kapkodnak, hogy minden meglegyen időre.

Még mielőtt elindulnának a papírboltba vagy hipermarketbe beszerezni az iskolai felszerelést, nézzék át, mi van otthon. Lehet, hogy előző tanévről maradt még üres füzet, vagy esetleg olyan, amibe mindössze pár oldalra került írás, mely nyugodtan használható még. Kisebbeknél érdemes megnézni a ceruza-, filctoll-, festék-, ecsetkészletet, szükség van-e újra, vagy alig használt lévén megfelel a következő tanévre is.

Iskolaszerek az elsősök számára

 • táska: 30 eurótól
 • váltócipő, zsinórral húzható zsákban: 5 eurótól
 • felakasztható törölköző : 1 eurótól
 • füzet- és könyvborítók A4, A5: 20 centtől
 • tolltartó: 10 eurótól
 • kemény fedelű gumis füzettartó A4 a A5: 3 eurótól
 • tartólemez a számokhoz és betűkhöz: 3 eurótól
 • toll (minden iskola maga határozza meg, hogy milyen): 1 eurótól
 • grafitceruza #1 (2 db), # 2 (1 db): 30 centtől
 • radír: 50 centtől
 • faragó: 1 eurótól
 • lapos ecset (#10, 12) kerek ecset (# 8, 10): 70 centtől
 • víztartó: 1 eurótól
 • műanyag abrosz a padra: 1 eurótól
 • kötény (régi trikó): 3 eurótól
 • viaszceruza: 2 eurótól
 • tubusos ragasztó: 1,50 eurótól
 • lekerekített hegyű olló: 2 eurótól
 • tornaruha: 25 eurótól
 • ruha a kinti szabadidős tevékenységhez: 20 eurótól
 • ruhazsák a torna és szabadidő ruhához: 2 eurótól
 • A grafitceruzák közül részesítsük előnyben a háromszögletű típusokat.
 • Az 511, és 512 füzetekből – 5 darabot szerezzünk be. Ezekbe kezdik a gyerekek gyakorolni az írást. Az  511-e típus 15 mm magas vsorokat az 512-es 16 mm magas sorokat használ. Az 511b számúnak vannak segédvonalai a kis- és nagybetűk írásához.
ceruza
A grafitceruzák közül részesítsük előnyben a háromszögletű típusokat.

Iskolaszerek a 2.-5. osztályok számára

 • vonalazott füzetek A4: 50 centtől
 • kockás füzetek A4: 50 centtől
 • vonalazott füzetek A4: 50 centtől
 • kottafüzet: 1 eurótól
 • tempera
  Tempera

  füzet- és könyvborítók : 70 centtől

 • tolltartó: 10 eurótól
 • rajzfüzet: 2 eurótól
 • rajzlapok A4 a A3: 10 centtől
 • színes papírlapok: 1 eurótól
 • vízfesték: 4 eurótól
 • tempera festék: 6 eurótól
 • pasztell ceruza: 2 eurótól
 • viaszceruza: 2 eurótól
 • gyurma: 4 eurótól
 • víztartó: 1 eurótól
 • lapos ecset (#10, 12) kerek ecset (# 8, 10): 70 centtől
 • grafitceruzák #1, 2 és 3: 30 centtől
 • toll: 1 eurótól
 • radír: 1 eurótól
 • körző: 3 eurótól
 • faragó: 1 eurótól
 • vonalzó: 1 eurótól
 • háromszög vonalzó: 1,50 eurótól
 • olló: 2 eurótól
 • tubusos ragasztó: 1,50 eurótól
 • tornaruha: 25 eurótól
 • ruhazsák a torna és szabadidő ruhához: 2 eurótól

Milyen váltócipő a legjobb?

A szülők gyakran nem tudják, hogy milyen cipőt kell vásárolni az első tanévre. Ez hasonlítson arra, amiben a gyermek az óvodai osztályban járt. A cipőnek, papucsnak szilárdnak kell lennie (nem belépőnek). Az iskolai cipők esetében már a gyerkőcnek határozott elképzelése van arról, hogy mit viselne szívesen. Melyik mesehős legyen a cipőn, vagy melyik cuki állatocska, esetleg a kedvenc szín dönt, ez már egyénfüggő. Fontos, hogy gyorsan le- és felvehető legyen, hiszen a tíz-tizenöt perces szünetekben nincs idő a cipőfűzővel bajlódni. Ezért a kisiskolásoknak a legpraktikusabb a belebújós lábbeli vagy a tépőzáras változat. Vásárláskor a tökéletes méret és a jó minőségű anyag mellett fontos, hogy megfelelően szellőzzön a lábbeli és komfortosan érezze benne magát a gyerkőc. Vásárláskor bizonyosodjon meg arról, hogy a rózsaszín unikornisos kislánycipő vagy a kék-piros pókemberes kisfiúcipő valóban kényelmes-e a gyermeknek. Hiszen láttunk már olyat, mikor az unikornisért vagy a pókemberért akár a kényelmet is hajlandó volt figyelmen kívül hagyni a gyerkőc.

100 eurós támogatás tanszerek vásárlására.

Az alapiskola első osztályát kezdő kisdiákok szülei tavalytól  100 eurós egyszeri hozzájárulást kapnak az államtól, melyet a szükséges tanszerek megvásárlására fordíthatnak. Nincs szükség bejelentkezésre vagy űrlap kitöltésére. Az iskoláknak legkésőbb szeptember 30-ig be kell jelenteniük az összes elsőst a központi adatbázisba. A támogatást a szülői pótlékkal együtt október közepe táján folyósítják annak a szülőnek, aki a pótlékot kapja. 

%d bloggers like this: