Hazai hírek

Majdnem két centivel magasabbak a gyerekek, mint 50 éve

(Pixabay)

…viszont rosszabb a gyerekek mozgáskészsége és állóképessége, mint az előző generációké.

 

Ez derült ki, miután az oktatási minisztérium összegezte a tavalyi kiselsősök mozgáskészségét felmérő tesztek adatait: az országos központi felmérést 1748 iskolában végezték el.

„Bár a gyerekek testsúlya 6-7 éves korban ma átlagosan 1,6 kilogrammal több, mint 50 éve, ezt még nem lehet elhízásnak tekinteni” – közölte a minisztérium. Az elsős kislányok súlya átlagban 24,3 kiló, a fiúké 25,2. Ugyanakkor 1,6-1,8 centiméterrel magasabbak ma a gyerekek, mint az 50 évvel ezelőtti kiselsősök. Az iskolakezdő kislányok magassága átlagosan 122,3 centiméter, a fiúké 123,7.

A gyerekek adottságait például ügyességi labdajátékokkal, fogócskázással, hasizomgyakorlattal, helyből ugrással, futógyakorlatokkal, a test nyújtón való felhúzásával és a testsúly megtartásának idejével tesztelték. (l)

Egy évvel korábban kezdődik a lányok serdülése a 70-es évekhez képest
%d