Hazai hírek

Máris 100 iskolában van koronavírus-fertőzés

A másfél hét iskolába járás mérlege eddig, hogy 7490 diák és 905 tanár van házi karanténban.

Branislav Gröhling oktatási miniszter a központi válságstáb mai ülése közben bejelentette, hogy eddig 100 iskolában bukkant fel a koronavírus-fertőzés, emiatt összesen 417 osztályban szünetel a tanítás.

A ma délelőtti friss adatokról van szó, és a miniszter szerint ezek még kedvező számok. „Első látásra nagyon negatív számok, de mi örülünk nekik, mivel csupán a diákok 1 százalékáról és az iskolák kevesebb, mint 2 százalékáról van szó. Ilyen számok mellett megbirkózunk a helyzettel” – jelentette ki a miniszter.

BEZÁRTÁK A FÜLEKI SZAKKÖZÉPISKOLÁT ÉS A LOSONCI ÉPÍTŐIPARI EGYIK OSZTÁLYÁT

Gröhling azt is bejelentette, naprakész számokkal rendelkeznek, mivel a tárca beindította az iskolák számára a Covid-19 platformot, amelyen az igazgatók elektronikusan jelentik a napi aktuális helyzetet. (l)

A HÓNAP VÉGÉIG MEGHOSSZABBÍTOTTÁK A KÖTELEZŐ MASZKVISELÉST AZ ISKOLÁKBAN

%d bloggers like this: