Hazai hírek

Matovič: karácsony előtt két hét iskola

matovičA téli szünet előtt két hétre visszatérhetne az iskolába minden diák – a központi válságstáb hétfő esti üléséről ezzel távozott Igor Matovič kormányfő. További részleteket azonban nem közölt.

Branislav Gröhling oktatási miniszter ma reggel újfent azzal a javaslattal állt elő, hogy jövő hétfőtől ismét járhatna iskolába az összes tanuló.
Matovič esti kijelentése alapján erre biztosan nem kerül sor. Továbbra is érvényes, hogy a korlátozó intézkedéseket csak akkor enyhítik, ha az új koronavírus-fertőzöttek számának hétnapos átlagértéke 750 alá csökken.
Hozzátette viszont, azt javasolta az ülésen, hogy a karácsony előtti két hétre minden tanuló visszaülhetne az iskolapadba, és a következő napokban erről fog egyeztetni az oktatási minisztériummal és az önkormányzatokkal. (l)

Matovič: Leghamarabb januárban mennek iskolába a nagyobb gyerekek