Hazai hírek

Útmutatót tett közzé a minisztérium a karácsonyi időszakra

Az útmutató az óvodák, az általános iskolák és a középiskolák karácsonyi időszakban (2020. december 11.) folytatott tevékenységéhez kapcsolódik

Az óvodák

Az óvodák a karácsonyi időszakban (2020. december 21. és 2021. január 8. között) a szokásos módon, a törvényi előírásoknak megfelelően működnek. Az óvoda igazgatója az alapítóval együttműködve a szülők körében végzett felmérés alapján dönt a karácsonyi időszak alatti működéséről. Tekintettel arra, hogy a járványügyi helyzet egyre romlik, egyre nagyobb teher hárul az egészségügyi dolgozókra, javasolják, hogy az óvodák alapítói és az igazgatók fokozottan figyeljenek az egészségügyi szakemberek igényeire a gyermekek elhelyezésével kapcsolatban a karácsonyi időszakban. Ha az alapító egynél több óvodával rendelkezik és az egyes óvodákban való működés iránti érdeklődés nem elegendő, akkor az egyes óvodák működésének felfüggesztésével a többi óvoda egyikébe koncentrálhatja a gyermekeket.

Alap- és középiskolák

A  2020/18259: 4-A1810 számú rendelet megváltoztatja a karácsonyi szünet időpontját, 2020. december 21-től 2021. január 8-ig. A Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériuma azt javasolja, hogy a pedagógusok és a személyzet szabadságot vegyen ki a karácsonyi időszakban.

1. A téli szünet 2020. december 21-től január 8-ig tart. Az utolsó tanítási nap december 18. Az első az új évben 2021. január 11.

2. A félévi szünet, 2021. február 1.elmarad, ezen a napon a tanítás a hagyományos módon zajlik.

18154
%d bloggers like this: