Kitekintő Technológia

A landolás pillanata és a Mars felszíne a Perseverance képein

A Marsra most megérkezett Perseverance rover több mint 30 GB adatot és mintegy 23 ezer felvételt küldött haza a marsi landolásról.  A szerkezet leszállása már önmagában is igen komoly teljesítmény lett volna, ám mindezt tovább fokozza, hogy a manővert önvezető módban végezte el a robot. A leszállást éppen ezért a NASA csak 7 pernyi rettegésként emlegetette, hiszen a földi irányítás csupán a több mint tíz percig utazó telemetriai adatokból szerezhetett tudomást arról, hogy sikerült-e a művelet. A szakemberek a nagy távolság miatt beavatkozni nem tudnak a leszállás folyamatába, arról viszont gondoskodtak, hogy később megnézhessük, mi is történt pontosan. Az erről szóló videót hétfőn este tette közzé a szervezet. Az alábbiakban magyar kommentárral ellátva láthatják.

A 21 méter széles ejtőernyő fehér és narancsszínű sávjai egy üzenetet tartalmaznak. A számítástechnikában járatosabbak akár maguk is megfejthetik, mit üzennek a fejlesztők…