Hazai hírek

Holnaptól nem kell teszt a diákoknak

pozitiv tesztCsütörtöktől (április 29.) már nem lesz szükségük az iskolába járáshoz negatív tesztre a felső tagozatos diákoknak és a középiskolásoknak – tette közzé a Közegészségügyi Hivatal. Ez érvényes a nyelviskolákra és a főiskolai felvételikre is.
A rendelet minden járásban életbe lép, kivéve a feketéket.

„Azokban a járásokban, amelyeket a COVID-automata alapján a negyedik figyelmeztető fokozatba sorolnak (fekete körzetek), továbbra is a meglévő szabályok érvényesek” – közölte az oktatási tárca. Például az óvodás gyermek, az általános iskola első osztályos tanulója, a speciális iskola gyermeke vagy tanulója számára az iskolába és az iskolai létesítménybe való belépés csak azzal a feltétellel lehetséges, ha az egyik, vele egy háztartásban élő törvényes képviselő hét napnál nem régebbi antigén teszt vagy RT-PCR teszt negatív eredményét igazolja.

A pedagógusokra azok az előírások vonatkoznak, mint az összes többi alkalmazottra az adott járásban.

Žiaci už nepotrebujú negatívny test pri návšteve školy