Hazai hírek

A középiskolai felvételin szükség lesz tesztre – ültetési szabályok

felvételizni
(MTI-felvétel)

Szükségük lesz negatív tesztre azoknak a diákoknak, akik felvételizni mennek a középiskola épületébefigyelmeztetett az oktatási tárca annak kapcsán, hogy az iskolalátogatáshoz már nem kell teszt a diákoknak.

Ha a diák éppen a felvételik ideje alatt kényszerülne karanténba, és erről orvosi igazolást mutat be, pótterminust kap a felvételire. A szülők nem kísérhetik el a diákot, pontosabban nem léphetnek be az iskola épületébe – kivéve ha mozgássérült gyereket kísérnek.

A diákokat csoportokban fogják felvételiztetni, az iskola feladata, hogy megadja a terminusokat, hogy ne legyen tumultus az iskolák folyosóin. Az osztályokban legalább a székek felét üresen kell hagyni a felvételi során, egy padban egy gyerek ülhet, hosszú padsoroknál pedig legalább két méterre kell egymástól ülniük.

A felvételik május 3-a és 14-e között lesznek.