Hazai hírek

Kollégiumi szobánként két diák lehet a megoldás

Kollégiumi szobánként két diák lehet a megoldás. Legalábbis Branislav Gröhling oktatási miniszter szerint. Jelenleg csak az egészségügyi szakközépiskolákban zajlik rendes oktatás, ott a miniszter szerint jelenleg meg tudják oldani, hogy egy kollégiumi szobában csak egy diákot helyezzenek el – nyilván más iskolák diákszállóit is használhatják.

Kérdés, hogy mi lesz, ha nyithat a többi középiskola is. Erre április 26-tól lesz lehetőség – csak a rózsaszín járásokban.

Gröhling szerint a megoldás az lehet, hogy csak két diák lakhatna egy szobában. Egyéb részleteket nem árult el. A kérdés, hogy mi lenne a közösen használt helyiségekkel, vagy hogyan lehet megakadályozni, hogy a diákok ne menjenek át más szobákra.

Az április 26-i nyitás miatt a jövő héten közölnie kell a minisztériumnak a kollégiumokra vonatkozó szabályokat.

Korábbi írásunk a témában: Mi lesz a középiskolai kollégiumokkal?

%d bloggers like this: