Hazai hírek

Idén már a 15 évesek is végezhetnek nyári diákmunkát

diákmunkát
(Pixabay)

Márciustól egy törvénymódosításnak köszönhetően már a 15. életévüket betöltők is jelentkezhetnek diákmunkára. Ha szeptemberig szeretnének a diákok egy kis pénzt keresni, akkor ezek az utolsó napok a jelentkezésre. Korábban a nyári diákmunkát 10 iskolai osztály elvégzéséhez kötötték.

A profesia.sk álláshirdető oldal összegzése szerint mintegy kétszáz 15 éves diák keres a honlapjuk segítségével nyári munkát, az összes fiatal érdeklődő 2 százalékát teszik ki. A legtöbb jelentkező 18 éves.
A cég szerint nagy a kereslet a diákmunkások iránt, júniusban 3200 ilyen hirdetésük volt, ami rekord. Júliusban 2600 ilyen munkát hirdettek meg. A legtöbb lehetőséget a boltok, a vendéglátás és az idegenforgalom kínálja, de gyümölcsszedésre is keresnek diákokat.

%d bloggers like this: