Hazai hírek

Kidobható a gyerek antigéntesztje a háztartási hulladékkal

(Pixabay)

Ki lehet dobni a háztartási hulladékkal azokat az antigénteszteket, amelyeket a szülők kaptak az iskolától, hogy odahaza ellenőrizhessék, megfertőződött-e a gyerek – közölte Elena Prokopová, az egészségügyi minisztérium gyermekgyógyászati szakértője.
A szülőknek elvileg hétfőn és csütörtökön reggel kellene tesztelniük iskolába indulás előtt a gyereket, de csak 5 tesztet kaptak egy hónapra.

Az otthon használt antigénteszt nem minősül veszélyes hulladéknak.
„Ez ugyanaz az eset, mint amikor házi karanténban van egy Covid-fertőzött, és például a használt zsebkendőket kidobják a szemétbe” – magyarázta Prokopová. Ilyen esetekben nem olyan nagy a vírusok mennyisége, hogy a hulladék bárkit is veszélyeztetne.
„Más, amikor az ilyen eszközöket a nagy mennyiség miatt veszélyes biológiai hulladékként kezelik a kórházak” – tette hozzá a szakértő.