Könyvajánló

Könyvajánló • Balla Margit: Cicúr és a többiek

Balla Margit: Cicúr és a többiek
Balla Margit: Cicúr és a többiek

Balla Margit: Cicúr és a többiek

Meseregény

Ki gondolná, hogy egy eltűnt könyv megváltoztathatja két kis kutya életét?  Az eltűnt könyv maga is rejtélyes, de legalább ennyire titokzatos a könyvtár, ahol eddig őrizték.  A tízéves kislány, Bibi, két kutyája és a macskája veszélyes küldetést vállal, amikor a könyv nyomába ered. Nem mindennapi módon eljutnak a titokzatos könyvtárba, és a kutyák, Cicúr meg Kifli munkához látnak. Vajon jól működik a kutyaorr, eredményes lesz a nyomozás? Egy biztos: a különös  feladat teljesítése során mindannyian fontos új tudásra tesznek szert, főleg ami a saját személyüket illeti.

Bibivel, Kifli és Cicúr kutyával meg Lulu macskával Balla Margit korábbi könyveiben  is találkozhattak már az olvasók.  A hajógyári kikötőben szorgoskodó Bibi közreműködésével rengeteg érdekes dolgot megtudhattak egy kivénhedt csavargőzösről, a gépek, hajók működéséről, kikötőkről, a folyók természetéről, a Dunáról. Olvahattak Bibi és a többiek mindennapjainak néha egészen fura vagy vicces eseményeiről, a kis gazdi és védencei szeretetteljes kapcsolatának alakulásáról.  Az Anser Kiadó Kabóca-könyvek sorozatában most megjelent kötetben viszont akár egy detektívregénybe is beillő történet során kísérhetik végig a rokonszenves szereplők kalandozásait.

 

A könyv kapható a könyvesboltokban, megrendelhető a kiadó honlapján: www.kabocalap.com.

%d bloggers like this: