Könyvajánló

Nyári kaland Pöstyénben – könyvajánló

Nyári kaland PöstyénbenMegjelent Benyovszky Mánya Ágnes új könyve, a Winter-vakáció – Nyári kaland Pöstyénben.
A könyvnek úgynevezett kiterjesztett dimenziója is van – az illusztrációk közt QR-kódok találhatók, melyeket mobiltelefonnal beolvasva elénk tárulnak a Winter-életmű. A szerző így átfogó betekintést ad Winter Lajos csaknem egy évszázados, rendkívül termékeny életébe. Gazdag életútja mégsem terheli az alaptörténetet, inkább csak finoman bukkan fel belőle egy-egy töredék. A könyv főleg Nati, a 13 éves főszereplő mókás kalandjairól szól, a szerző egy kislány és dédnagyija vakációját meséli el.

Nati szemszögéből fedezzük fel Pöstyén sok-sok érdekességét: az infanteristákat, a gyógyító trutyit, a százéves patikát… És persze a Wintereket. Az ő munkájuk érdeme, hogy ez a fürdő nemcsak Európában, hanem világszerte ismert.

Ahogy Nati a várossal ismerkedik, úgy tesz szert új ismerősökre, bejárja a Fürdőszigetet, és egyre inkább rájön, mennyi minden fér egy tevékeny életútba, főleg ha az Winter Lajosé: sikerek, hírnév, meghurcolás és kisemmizés.

A dinamikus illusztrációkat Apa Eszter készítette, a könyv a SIK Polgári Társulás gondozásában jelent meg.

%d bloggers like this: