Közösség Versenyek

Százezer diák szeretett volna szakértő lenni

Százezer diák szeretett volna szakértő lenni

Százezer diák szeretett volna szakértő lenni az EXPERT nevű versenyen az ország 656 iskolájából. Arról nincs tudomásunk, hogy mennyi közülük nemzetiségi, azaz magyar tanítási nyelvű, valószínű, minimális. A MTAG tanulóit idén is felvillanyozta az EXPERT-be való bekapcsolódás lehetősége, ezért amikor ősszel tájékoztattuk őket e megmérettetésben való részvételről, 32 tanuló keze lendült a magasba a felső tagozatról és a gimnáziumból vegyesen. Az ország egész területén 2021. november 30-án kezdtek neki a „szakértő” címért mérkőző tanulók az általuk kiválasztott két műveltségi területet érintő 25-25 kérdés megválaszolásába, pontosabban a helyes megoldás meglelésébe. Látszatra könnyűnek tűnik, de a valóságban nem az. A pozsomyi MTAG diákjai azonban idén is remekül helytálltak, hiszen a benevezett 32 diákból a következők szereztek EXPERT (témák szerint), sőt TOP EXPERT (összesített eredmény alapján), vagyis kiváló szakértői címet, a legjobb 25 %-ban helyezkedtek el:

 • Klacso Olivér 5.A, Ako funguje svet EXPERT
 • Milics Noel 6.A, Päť jazykov kultúry EXPERT + TOP EXPERT
 • Bakó Adrián 8.A, Do you speak English? EXPERT + TOP EXPERT
 • Horváth Lilien 8.A, Tajomstvá prírody EXPERT
 • Bezák Veronika 8.A, Do you speak English?, Mozgolamy EXPERT + TOP EXPERT
 • Biháryová Bianka 9.A, Do you speak English? EXPERT + TOP EXPERT (7. hely)
 • Ruggiero Cheyenne 9.A, Do you speak English? EXPERT + TOP EXPERT
 • Vojtek Márton G I.A, Do you speak English? EXPERT
 • Ötvös Sebastian G I.B, Do you speak English? EXPERT
 • Kiss Bálint G II.A, Do you speak English? EXPERT
 • Balog Dávid G II.B, Tajomstvá prírody EXPERT + TOP EXPERT

 Szívből gratulálunk nektek, viseljétek büszkén ezt a címet!

Százezer diák szeretett volna szakértő lenni
Százezer diák szeretett volna szakértő lenni
Százezer diák szeretett volna szakértő lenni