Hazai hírek

Már nem kell Covid-jegyzőkönyvet vezetniük az iskoláknak

adatgyűjtés
Branislav Gröhling oktatási miniszter

Már nem kell Covid-jegyzőkönyvet vezetniük az iskoláknak, szünetel az iskolai Covid-tesztelés is.

„Utoljára töltötték ki a járvánnyal kapcsolatos kérdőívet az iskolák” – jelentette ki Branislav Gröhling oktatási miniszter. Ezentúl nem kell jelenteni a minisztériumba, hogy mennyi gyerek fertőzött, mennyi jár iskolába, hányan vannak távoktatásban.

A járványhelyzet már nem indokolja ezt az adatgyűjtést, és a tárca reméli, hogy ősszel sem kell újra elővenni a kérdőíveket.

Egyébként jelenleg a tanulók 97,6 százaléka vesz részt a tantermi oktatásban.

Az iskolai Covid-tesztelés is szünetel. Ha az iskola zöld fázisban lesz, nem kell tesztet végezniük a gyerekeknek. „Akkor kerül narancssárga fázisba, ha a diákok 10 százaléka fertőzött lesz. Az iskolaigazgató a regionális hivataltól rendelhet teszteket, és ha 10 százaléknál több lesz a fertőzött gyerek, a regionális közegészségügyi hivatal dönt az óvintézkedésekről” – mondta Gröhling.

%d