Oktatás

A 2022-es Tesztelés 9 eredményei

tesztelés 9 - 2022
(Fotó: minedu)

A kilencedikes tanulók és a nyolcosztályos gimnáziumok negyedikes tanulóinak országos tesztelésén (Tesztelés 9) idén 70,7 százalékos eredményt értek el a magyar diákok magyar nyelvből és irodalomból.
Összesen 2509 tanuló írta meg a tesztet. A legjobb eredményeket a Pozsony megyei magyar diákok érték el (78,6 százalék), a legrosszabbat pedig a Kassa megyeiek (61,3 százalék).
Szlovák nyelvből és irodalomból átlagosan 59,5 százalékos eredményt értek el a magyar diákok. Itt a Pozsony megyei iskolások az országos átlagnál lényegesen jobb eredményt értek el (80,3 százalék), a legrosszabb eredmény Besztercebánya megyében született (56,7 százalék).

Szlovák nyelvből a szlovák iskolák diákjai 59,1 százalékos eredményt értek el.
A matematikateszteket országos átlagban 53,2 százalékos sikerrel oldották meg a diákok, ebbe beletartoznak a magyar iskolák diákjai is.

Az országos tesztelés eredményei, a magyar diákok részletes eredményeivel

A 2022-es Tesztelés 9 eredményei