Hazai hírek

Gröhling megint beterjesztette a 10%-os béremelést. Júliustól, vagy legalább szeptembertől

Gröhling, béremelés, pedagógusbérek beterjesztette
Branislav Gröhling

Branislav Gröhling (SaS) oktatási miniszter beterjesztette a 10 százalékos béremelési javaslatot az iskolaügyi alkalmazottak számára, július 1-jén vagy szeptember 1-jén lépne életbe. Január 1-től további 10 százalékos emelést javasol.

Gröhling azt mondta, Milan Krajniak (Sme rodina) munkaügyi miniszter támogatja a szeptemberi 10 százalékos emelést.
Ugyanis a napokban már négy kormánytag fog tárgyalni a pedagógusbérekről. Eduard Heger (OĽANO) kormányfő, Igor Matovič (OĽANO) pénzügyminiszter, valamint az oktatásügyi miniszter mellett Krajniak is.

Gröhling leszögezte, hogy a július 1-jei 3 százalékos béremelés garantált, a további emeléshez keresik a pénzt.
Azt továbbra is elutasítja, hogy adóemelésből fedezzék az iskolaügyi alkalmazottak fizetésének emelését, szerinte az adóterhek emelése helyett először a saját működési költségeit kellene megvizsgálnia az államnak. „Az adók emelés mindenkit érintene. Ha vannak más források, akkor először használjuk fel azokat” – jegyezte meg. A béremelés adóemelésből való finanszírozását Matovič javasolja.

Gröhling azt akarja, hogy a kormány mihamarabb találkozzon az iskolaügyi szakszervezet képviselőivel is.