Hazai hírek

Nem fogunk hallgatni – skandálják a pedagógusok a parlamentnél

pedagőgusok, tüntetés, Pozsony(Fotó: Magyar iskola)

A fővárosban tüntető pedagógusok a parlament elé vonultak és azt üzenték a törvényhozóknak: nem maradnak csendben.

„Szégyen”, „Magasabb fizetést akarunk” – skandálta a több ezres tömeg a parlament előtt. A tüntetésre az ország egész területéről érkeztek, sokan sárgába öltöztek, sárga zászlókat lobogtatnak és sípot fújnak. A tüntetők közé több parlamenti képviselő is kiment, hogy a támogatásukról biztosítsa őket. A tömeg viszont azt követeli a politikusoktól, hogy teljesítsék ígéreteiket.
A fő követelés a 10 százalékos béremelés július 1-től, a ma végleg jóváhagyott 3 százalékos helyett.

Ősszel folytatják?

A tiltakozást a Szlovákiai Oktatási és Tudományos Dolgozók Szakszervezete szervezte. Pavel Ondek, a szakszervezet elnöke kijelentette, ha most nem érnek el eredményt, elképzelhető, hogy szeptemberben sztrájkkal folytatják.

Kész forgatókönyvünk van, de még nem rukkolunk vele elő”

– mondta Ondek.

%d