Hazai hírek

A tanévnyitóra kiürül az oktatási minisztérium

Gröhling, tanévnyitókor 2022, szabályok, Covid
Ha nem oldódik meg a kormányválság, a tanévnyitókor már nem Branislav Gröhling lesz az oktatási miniszter.
Vele együtt az SaS oktatási államtitkárai is távoznak, emellett Gröhling jóslata szerint sokan fogják otthagyni a tárcát. Hangsúlyozta viszont, hogy egyelőre mindenki „rendesen dolgozik”, minden működik, az új tanévet készítik elő. Grögling egyébként addig szinte minden nap sajtótájékoztatót tart.

A main megkérdezték tőle, helyes-e éppen tanévkezdéskor otthagyni a minisztériumot. „Helyes-e, hogy már két éve tűrjük azt, amit tűrünk Matovčtól” – válaszolt kérdéssel a kérdésre. „Egész Európa az energiaválsággal van elfoglalva, csak Szlovákia foglalkozunk ismét Matovičcsal” – jegyezte meg, miközben a kormánynak az uniós helyreállítási terv megvalósítása (hogy ne vesszenek el a támogatások) és a többi kihívás megoldása lenne a feladata.

Arra a kérdésre, hogyan készül a távozására, ha letelik az SaS ultimátuma, Gröhling azt válaszolta, a minisztériumban egyelőre mindenki rendesen végzi a munkáját. „Egyelőre minden rendesen működik. Bízom benne, hogy győz a józan ész” – tette hozzá.