Oktatás

„21. századi lépés a szlovák idegen nyelvként oktatása”

szlovák, idegen nyelv, magyar iskola

Szeptembertől már idegen nyelvként tanítják a szlovák nyelvet a magyar iskolákban. Branislav Gröhling oktatási miniszter mai sajtótájékoztatóján „teljesen normálisnak” nevezte, ha a szlovák nyelvet úgy tanítják, mint például az angolt.

„Ez egy 21 századi lépés az oktatásban. Teljesen normális, és a környező országokban is így működik. Ha egy gyereknek nem a szlovák az anyanyelve, akkor idegen nyelvként kell azt tanítani neki, úgy, ahogy mi tanuljuk idegen nyelvként az angolt”

– jelentette ki az oktatási miniszter.

A szükséges tankönyvek és segédeszközök kapcsán elmondta, készül a tananyag minden évfolyam számára, a komáromi Nemzeti Oktatási és Ifjúsági Intézet készíti azokat. Egyes digitális oktatási tartalmak, interaktív gyakorlatok már készek és nyilvánosságra is hozták azokat.

A szlovák idegen nyelvként való oktatása – online

 

Branislav Gröhling oktatási miniszter sajtótájékoztatója az új iskolaévről

%d