Hazai hírek

Az öt tragikusan elhunyt egyetemistára emlékeztek

Az egész országot megrázta a hír: az öt egyetemista fiatal tragédiája. Vasárnap este a pozsonyi Zoch utcai megállóban várakozó diákok közé csapódott egy részeg sofőr vezette autó. A baleset három áldozata az ország legnagyobb egyetemét, a Comenius Egyetemet látogatta, a másik két áldozat Szlovák Műszaki Egyetem Informatikai és Információtechnológiai Karának volt az elsőéves hallgatója.

tragikusan
rendőrségi felvétel

A Zochova utcai balesetben elhunyt hallgatók emlékének adóztak reggel 9 órakor egy perc néma csenddel a Comenius Egyetemen és a Szlovák Műszaki Egyetem Informatikai és Információtechnológiai Karán.

„Közösségünket és az egész társadalmat megrázta, hogy egy olyan egyén arroganciája miatt haltak meg, aki viselkedésével semmibe vette a tisztesség, az etika és az jóerkölcs elveit. Nem a mi feladatunk az ítélkezés, azt hagyjuk meg az arra jogosult állami szerveknek” – fogalmazott Ivan Kotuliak, az Informatikai és Információtechnológiai Kar dékánja.

Kapcsolódó:

Magyar áldozata is van a pozsonyi gázolásnak
Egy szerelmes pár is a pozsonyi gázoló áldozata
Emberölés miatt indult eljárás a 60 éves pozsonyi gázoló ellen