Közösség Oktatás

A mélyszegénység kilátásai: Omama

OmamaHa tudni szeretné, hogyan néz ki a társadalmi befogadás a gyakorlatban, nézze meg ezt a napokban megjelent Omama dokumentumfilmet. Szlovákiában valószínűleg nincs jobb példa arra, hogy a tudományos ismereteken alapuló szisztematikus munka hogyan képes hatékonyan felvenni a harcot a társadalmi kirekesztés és a generációs szegénység ellen. A korai gondozás nem csodaszer, hanem kulcsfontosságú része annak a megoldási mozaiknak, amely megteremti a feltételeket a hátrányos helyzetű gyermekek számára, hogy egyszer teljes mértékben részt tudjanak venni társadalmunk életében.

Az emberség segítségnyújtást kíván tőlünk, de gazdasági okból is indokolt: a népesség elöregedésével párhuzamosan már nem engedhetjük meg magunknak az emberi potenciál olyan pazarlását, amit itt már régóta tolerálunk.

%d