Felhívások

II. Felvidéki Fizikaverseny

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége a 2022/23-as tanévben meghirdeti

a II. Felvidéki Fizikaversenyt

az alapiskolák 8., illetve a nyolcéves gimnáziumok 3. évfolyamának tanulói részére.

A verseny célja a magyar iskolába járó tehetséges diákok érdeklődésének fizika felé irányítása, a fizika tantárgy népszerűsítése.

Jelentkezni elektronikusan lehet az alábbi linken:

https://forms.gle/uEttUFh4pR8VitSy9

Jelentkezési határidő: 2023. február 28.

 

A verseny célja a magyar iskolába járó tehetséges diákok érdeklődésének fizika felé irányítása, a fizika tantárgy népszerűsítése, a versenybe bekapcsolódók problémamegoldó, megfigyelő, kísérletező, szövegértési, lényeglátó képességének fejlesztése, valamint lehetőséget adni a fizikában tehetséges tanulóknak tudásuk megmutatására. A verseny lebonyolításának módja:

A verseny kétfordulóból áll:

1. forduló: Egy feladatsor megoldása és határidőre való beküldése a szervezőknek, mely gondolkodtatófeladatokat, kísérletelemzést és fizikatörténeti kitekintést tartalmaz. A feladatsort a bejelentkezés után a felkészítő pedagógusnak küldjük elektronikus formában.

2. forduló: A döntő, amely az elsőforduló tematikájához kapcsolódva problémamegoldó, kreatív, játékosfeladatokból áll.

A verseny illeszkedik az alapiskola 6-8.évfolyamának fizika tananyagához.

FELHÍVÁS: