6. osztály Matematika

Matematika 6. o. – Az OSZO-tétel

Két háromszög egybevágó, ha két oldalukban és a közbezárt szögükben megegyeznek. (oszo-tétel)

Horváth Anikó oszo-tétel
Horváth Anikó

Ha két háromszögnek két megfelelő oldala és az általuk bezárt szöge páronként egyenlő, akkor egyenlő a harmadik pár oldaluk és a másik két pár megfelelő szögük is, tehát e két háromszög egybevágó egymással.

Az EduTV magyar nyelvű matematika órái a 6. osztály számára. Az EduTV  a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumának projektje. A tanulók, de a tanárok és a szülők számára is oktatási eszköz, különösen akkor, ha egy tanuló különböző okok miatt nem tud részt venni az órákon. A videókat az állami oktatási programoknak megfelelően a tantárgyak céljainak és tartalmának megfelelően dolgozzák fel.

Tanár: Horváth Anikó
Értékelő/ konzulens: Ozorák Erika

https://viki.iedu.sk/content/AnZu9msAUz/EDUTV_MAD/50_MADMAT_6r_veta_sus.pdf

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [464.27 KB]

%d bloggers like this: