Oktatás

Két nap fejtörés – országos felmérőt írnak a kilencedikesek (Tesztelés9)

országos felmérőt írnak
(Fotó: Pixabay)

Szerdán magyar nyelvből és irodalomból, valamint matematikából, csütörtökön szlovák nyelvből és irodalomból írnak országos felmérőt a kilencedikesek, illetve a nyolcosztályos gimnáziumok negyedikes tanulói. A Tesztelés9 (korábbi nevén monitor) központi felmérőről van szó.
Mindegyik tantárgy felmérője 30 feladatból áll, szlovákból és magyarból 20 kérdésre a megadott lehetőségek közül kell kiválasztani a helyes választ, 10-re önállóan kell válaszolni. A megoldásra 70 percet kapnak a diákok, kivéve a matekot, ott 90 perces felmérőt kell kitölteni.
A magyar tanulókra szlovák nyelvből hallás utáni szövegértő feladat (másképpen mondva értő szöveghallgatás) is vár.

A felmérőket központilag, elektronikus úton értékelik ki, a megoldási kulcsokat március 30-ig hozza nyilvánosságra honlapján a Nemzeti Közoktatási és Ifjúsági Intézet (Národný inštitút vzdelávania a mládeže – NIVaM). A diákok eredményeit legkésőbb május 12-ig küldik el elektronikusan az iskoláknak.
Aki a héten például betegség miatt nem tudja megírni a felmérőt, április 4-én és 5-én vizsgázhat.