Hazai hírek

Megkezdődtek a középiskolai felvételik

írásbeli teszt felvételik
(Foto: Pixabay)

Május a felvételik hónapja is, az alapiskolások gimnáziumba, szakközépiskolába, művészeti középiskolába és a konzervatóriumba felvételizhetnek. A tehetségvizsgákat ma és holnap tartják, a többi felvételi május 4-én, illetve 5-én lesz.
A második időpontot május 9-re és május 10-re tűzte ki az oktatási minisztérium, a tehetségvizsgák pedig ez szükség szerint május 11-e 15-e között lehet.
A nagy nap május 19-e, a középiskolák ekkor teszik közzé az eredményeket az iskolai faliújságon és a honlapjukon. A diákokat legkésőbb május 24-ig írásban értesítik.

A sportiskolák két szakaszban rendezik meg a tehetségvizsgát. Az első már márciusban-áprilisban lezajlott, a második fázis, az egészségügyi alkalmasság ellenőrzése ma és holnap, illetve május 11-e és 15-e között lesz.