Hazai hírek Oktatás

Mit tanuljon a gyerek, ha laposföldhívő a szülő?

Ptolemaiosz Geográfiája (Fotó: Wikimedia Commons) laposföldhívő a szülő?
(Fotó: Wikimedia Commons)

Az iskola a szülő világnézete és vallási meggyőződése szerint tanítsa a gyereket – ezt terjesztette elő a parlamentben Richard Vašečka, az OĽANO konzervatív képviselőinek vezetője.

A képviselő szerint a szülőnek joga van ahhoz, hogy az iskolában azt tanítsák a gyerekének, ami megfelel az ő világnézetének. Ezért előre tájékoztatni kell a szülőt a vonatkozó tananyag tartalmáról, emellett  a gyerek csak akkor vehet részt a szexuális felvilágosítással kapcsolatos tanórákon, ha a szülő engedélyezi.

„Mi van akkor, ha a szülő például laposföldhívő? Hogyan feleljen meg az iskola ilyen elvárásnak”?
– ezt a kérdést már Branislav Gröhling, az SaS képviselője tette fel. Rámutatott, az iskolának a tudományos ismereteket és tényeket kell átadnia, nem a szülő meggyőződései alapján tanítani, és egy ilyen javaslat visszatérés a középkorba.
Vašečka javaslata második olvasatban van a parlamentben, még a most zajló ülésen tárgyalhatnak róla.