Felhívások Hazai hírek

XXXII. Palóc Napok és Füleki Városnapok • MEGHÍVÓ

A tavalyi évhez hasonlóan, idén is részét képezi a Palóc Napoknak folklórműsor is, mégpedig a 27. Nógrádi Nemzetközi Folklór Fesztivál, amely a Füleki Várudvaron július 28-án valósul meg. A Spanyolországból és Törökországból érkező külföldi együttesek mellett a színpadi műsort a vonószenei hagyományt éltető Gömöri Cigányzenekar és a Temperament Cimbal Orchestra koncertje teszi teljessé. Kísérőprogramként délután Bográcsos Ételek Versenye várja az érdeklődőket, este pedig folkkocsma a Dobroda zenekarral.

Augusztusban három, élményekkel teli nap vár a látogatókra. Augusztus 11-én, pénteken, 16.00 órakor nyílik meg a Városi Honismereti Múzeumban Balázs Alfréd jubileumi kiállítása, majd a Városházán a XXXII. Palóc Napok és Füleki Városnapok hivatalos megnyitóját követően ünnepélyesen átadják a Város Díjait.

Az est a zenei koncerteké lesz, 19.00 órától a vár udvarán az Elán együttes ismert dalai szólnak majd az Elán forever zenekar előadásában. A rajongók 21.00 órától az egyik legsikeresebb szlovák énekes,
Adam Ďurica koncertjét hallgathatják meg.

Szombaton a gyermekek sem maradnak ki az örömökből, hiszen a Családi délelőtt keretében a Paramisi Társulat fellépésén kívül Pánko koncert és zenei workshop, majd az Aranyszamár Bábszínház előadása is vár rájuk. A várudvaron kísérőprogramokból sem lesz hiány, lesznek kézműves foglalkozások, népi játékok és kézzel hajtott körhinta, íjászat. A Várfelső utcában hagyományos vásár várja az érdeklődőket. A belépés a Családi délelőttre ingyenes.

Délután a borkedvelők 15.00 órától ne hagyják ki a Nyitott pincék napját a Sávolyi úton. Mivel ebből a nemes nedűből is megárt a sok, ajánlott 17.00 órára a Gimnázium épületéhez sétálni, ahol átadják a
városi park új kapuját, majd a színpadon szving csendül fel, a Swing à la Django együttes előadásában. Ez a zenei élmény ingyenes.

Szombat este a szervezők mindenkit sok szeretettel várnak ismét a vár udvarára, ahol 19.00 órától a PASO, azaz a Pannonia Allstars Ska Orchestra együttes koncertje csendül fel, majd 21.00 órától a
magyar zenei élet csillaga, Charlie és a Charlie Band lép színpadra.

Vasárnap nem hiányozhatnak a műsorból az ünnepi szentmisék és a körmenet, délután a drukkerek az FTC stadionban bajnoki labdarúgó-mérkőzésen szurkolhatnak. Este pedig a színházkedvelők 18.30
órától a vár udvarán a Meseautó című zenés vígjátékot tekinthetik meg a Magyarock Dalszínház előadásában.

A Palóc Napok koncertjeire és a zenés vígjátékra az érdeklődők ONLINE is megválthatják jegyüket a www.kultura.filakovo.sk oldalon, vagy személyesen a VMK irodájában. Elővételes jegyek az NTIC –
Nógrádi Turisztikai Információs Központban (Podhradská 14), a J&D Cukrászdában (Námestie slobody 36.) és a Democolor festékboltban (Radničná 19.) is kaphatók.
A Palóc Napokat és a Füleki Városnapokat a Füleki Városi Művelődési Központ, Fülek Város és partnereik szervezik a Thorma vállalat hozzájárulásával és a Kisebbségi Kulturális Alap támogatásával.