Hazai hírek

110 euró tanévkezdési támogatást kapnak a kiselsősök szülei

taneszköz tanévkezdési

Az augusztusi fizetés egy része már az iskolakezdésre megy el.
A kiselsősök szülei ehhez 110 eurós tanévkezdési támogatást kapnak, a pénz októberben érkezik meg, a családi pótlékkal, tehát abban a hónapban 60 plusz 110 eurót kap a szülő. Az iskolakezdési támogatás azonban csakis a kiselsősök szüleinek jár.

Becslések szerint 200 euróba kerülhet az iskolakezdés, hozzávéve azokat az összegeket, amiket szeptemberben be kell fizetni az iskolában. Persze az összeg nagyban függ attól, milyen új dolgokra van szüksége a gyereknek, kell-e például új iskolatáska.

Természetesen az infláció az iskolakezdést is érinti, a statisztikai hivatal adatai szerint a papíripari termékek, füzetek, rajzlapok stb. átlagban 16 százalékkal drágultak egy év alatt, az írószerek, ceruzák, festékek stb. 11 százalékkal.

Az iskolakezdési támogatást nem kell kérvényezni, automatikusan kapja meg a szülő, a családi pótlékkal együtt.

%d bloggers like this: