Közösség Szabadidő

Mivel üssük el az időt az első tanítási napokon?

Az első tanítási napokon még nem igen van tanulás, de valamivel el kell foglalni a vakációról érkezett diákokat.  Ez a legalkalmasabb időpont, hogy izgalmas játékra hívjunk a gyerekeket, vagy akár magunkat is. Építsünk időkapszulát.  Szórakoztató és keretet ad az évnek. Készítsünk az első tanítási napokon időkapszulát, amellyel önmagunknak üzenünk a jövőbe! Készítsünk „feladatlapot”, kérdésekkel, kijelentésekkel, korosztályhoz igazítva. A gyerekek kitöltik, szánjunk rá időt bőven…

Készítsünk az első tanítási napokon időkapszulát
Az utolsó tanítási napon kell kinyitni.

A végén rakjuk egy dobozba, és díszítsük ki. Nem feltétlenül kell ünnepélyesen elásni, elég ha bekerül a szekrénybe, vagy egy hozzá nem férhető helyre, hogy majd egy év múlva (tanév végén) nevetve vagy megdöbbenve olvashassuk, egy évvel fiatalabb énünk vallomásait.

Néhány példa kérdés:

Nevem:

 • Írd le 5 kedvencedet!
 • Mi a kedvenc dalod?
 • Mi a kedvenc színed?
 • Ki a kedvenc szereplőd?
 • Mi a kedvenc ételed?
 • Mi a kedvenc tantárgyad?
 • Rajzolj egy képet magadról!
 • Mit szeretsz csinálni szabadidődben?
 • Kik a legjobb barátaid?
 • Ki mellett szeretnél ülni a padban?
 • Mi szeretnél lenni, ha nagy leszel?
 • Mit vársz az iskolában, ebben az évben a legjobban?
 • Milyen céljaid vannak erre az évre?
 • Miről tanulnál szívesen az iskolában?
 • Miben vagy tehetséges?
 • Miben szeretnél fejlődni?
 • Miből szeretnél a legjobb lenni?
 • Mi üzensz az egy évvel idősebb önmagadnak?