Egyéb kategória

Mikor jön most az első szerelem?

szerelem, szerelmes pár
(Fotó: Pexels)

Minden szülő kíváncsi rá, vajon hogy áll kamasz gyereke a szerelemmel.
Nos, a Health Behaviour in School Aged Children (HBSC) szlovákiai kutatása szerint az iskolások felének már volt párkapcsolata. 15 éves koráig csak a kamaszok ötöde nem járt még senkivel, úgymond nem érte még utol az első szerelem.

A felmérést még 2021/2022-ben végezték 11, 13 és 15 évesek körében.

A 15 évesek 40 százaléka már csókolózott, és a lányok mintegy 20 százaléka, a fiúknak pedig több mint a negyede mondta, hogy már az intim simogatásokig is eljutott. A 15 éves fiúk 16 százaléka már elveszítette a szüzességét, a 15 éves lányoknak a 9 százaléka. Közülük a lányok mintegy harmada, a fiúknak pedig a kétharmada mondta, hogy kellemes élmény volt a szüzesség elvesztése. A lányok 45 százaléka számára viszont kifejezetten kellemetlen emlék, a fiúk közül 13 százaléknyian mondták ezt.

A tanulmány szerint a fiúknak a 7 százaléka, a lányoknak pedig a 13 százaléka bevallotta, hogy a saját neméhez vonzódik, illetve azonos nemű személybe volt szerelmes.

%d bloggers like this: