Oktatás

Tragikus eredményt értek el a hazai diákok a nemzetközi PISA-teszten

hazai diákok a nemzetközi PISA-teszten

hazai diákok a nemzetközi PISA-teszten
Drucker „nemzeti tragédiának” nevezte

A 15 éves diákok 30 százaléka egyáltalán nem érti azt a szöveget, amit olvas, sőt az olvasással is gondjuk van. A matematikával még rosszabb a helyzet.

Ezt Tomáš Drucker oktatási miniszter jelentette ki a a 2022-es felmérés adatait ismertetve.

„Az eredményért nem hibáztathatunk senki mást, más országokat, nem világméretű összeesküvésről van szó ellenünk, ez csakis a mi problémák, a Szlovák Köztársaságé. Ez egy nemzeti tragédia, az ok pedig az oktatásügy hosszú éveken át tarló elhanyagolása, anyagi és szakmai téren is”

– jelentette ki Drucker.

Hozzátette, az olvasás és szövegértés mindennek az alapja, ezért van lemaradás más tantárgyakból is, beleértve a matematikát. Azt is hozzátette, egyáltalán nem lehet gyors javulásban reménykedni, a minisztérium minden igyekezete ellenére is ez hosszadalmas folyamat, lépésről lépésre lehet végrehajtani az oktatási reformot, ügyelve annak a gyakorlatba való átültetésére, és elsőként nem is a tananyagon, hanem az oktatási módszereken kell változtatni.

hazai diákok a nemzetközi PISA-teszten

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download