Kitekintő Technológia

Tudtad? • 100 éves a fagylalttölcsérgyártó gép

Pont 100 éve, hogy Carl Taylor Clevelandben szabadalmaztatta az első modern fagylalttölcsér-készítő gépet. Úgy tudni, hogy Taylor 1904-ben részt vett a St. Louis-i Világkiállításon, ahol az ohiói Frank és Robert Menches bemutatta új találmányát, a tölcsérkészítőt.

Taylort lenyűgözte mindaz, amit látott, így Cleavlendbe visszatérve húsz éven keresztül azon dolgozott, hogy továbbfejlessze a találmányt, olyan gépet alkotva, amely sokkal gyorsabban és olcsóbban képes előállítani a tölcséreket.

A végeredmény olyan jó lett, hogy hamarosan megalapította vállalatát, ahol ráállt a nagyüzemi gyártásra. Úgy tudni, a céget később megvásárolta a Norse Dairy Systems, mely azóta is a világ legnagyobb tölcsérgyártójaként üzemel Ohióban.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

fagylalttölcsér